مدرسه مجازی مجتمع آموزشی رشدنو

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییرات پیش آمده در ساختار آموزش در جهان امروز ، ضرورت بهره گیری از فضای مجازی در امر تعلیم و تربیت از اهمیت بالایی برخوردار است . در همین راستا ، مجتمع آموزشی رشد نو در نظر دارد در سال جدید تحصبلی از مدرسه مجازی برای آموزش دانش‌آموزان بهره گیرد.

مدرسه مجازی چه ویژگی‌هایی دارد؟

در مدرسه مجازی رشد نو هر یک از دانش‌آموزان ، دارای یک صفحه ی کاملا شخصی با نام خود می‌باشند که در آن علاوه بر استفاده از فضای آموزش انلاین و ارتباط با معلم مربوطه ، می توانند از امکاناتی نظیر :   ( دفتر تکلیف ، دفتر ثبت ارزشیابی ها و نمرات ، دفتر بازخورد عملکردها در جهت آموزش بیشتر و هم چنین ارزیابی شایستگی ها  به منظور تشویق و  ……… ) نیز در جهت فضای تعاملی بیشتر بهره بگیرند . لازم به ذکر است  هر دانش‌آموز بعد از پایان هرکلاس درس ، می‌تواند از کلاس ضبط شده نیز برای رفع اشکال و تعمیق یادگیری، بارها و بارها استفاده کند.

چطور خانه را برای آموزش بهتر آماده کنیم؟

بهتر است در صورت امکان ، اتاق یا فضای مناسبی از  منزل ، برای  حضور در کلاس‌های درس انتخاب شود .  استفاده از رایانه به ویژه  لپ‌تاپ این امکان را فراهم می کند که دانش آموزان  فضای مناسب تری را برای یادگیری بهتر تجربه کنند . زیرا  هم صفحه نمایشگر بزرگ تر است و هم شیوه ی نشستن دانش آموز در پای رایانه ( نشستن پشت میز و صندلی) تداعی‌گر کلاس‌های درس مدرسه است وعلاوه بر کمک به وضعیت جسمانی دانش آموزان از نظر صاف نشستن ، باعث می شود بچه ها کسالت و رخوت را در هنگام کلاس های آنلاین تجربه نکنند و با جدیت بیشتر تدریس دروس را دنبال کنند. صفحه ی نمایشگر رایانه ( لپ‌تاپ ) به دلیل بزرگ تر بودن از نمایشگر های گوشی های هوشمند ، این امکان را فراهم می کند تا دانش‌آموزان بتوانند با معلم ، ارتباط مؤثرتری داشته باشند و امکان وضوح بیشتر تخته ی کلاس و فیلم‌های  آموزشی نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین استفاده از لپ‌تاپ می‌تواند در کسب مهارت‌های رایانه ای دانش‌آموزان که این روزها تنها راه ارتباطی با  جهان است ؛موثر باشد . تا حد امکان تلاش خواهد شد ، دانش‌آموزان تکالیف دروس را در همان فضای مدرسه ی مجازی با استفاده از نرم افزار ورد انجام دهند و برای معلمان ارسال کنند تا نیازی به پرینت برگه و استفاده بی‌رویه از کاغذ نیز نباشد . با استفاده از این روش و کسب مهارت درآن ، در پایان سال تحصیلی ، دانش‌آموزان قادر به دریافت گواهی نامه پایان دوره های رایانه ای ICDL نیز خواهند بود.

 در همین راستا از شما اولیای گرامی و همراه ، خواهشمندیم برای سال تحصیلی جدید ، با امکان استفاده فرزندتان از رایانه ( لپ‌تاپ ) و هم چنین اختصاص فضایی مناسب در منزل جهت حضور در کلاس های مجازی ، در بهبود امر آموزش و یادگیری هر چه بهتردانش آموزانمان ، همراه و یاریگر ما باشید . 

X