ثبت دوره‌ای وضعیت سلامت دانش‌آموزان و فاصله‌گذاری مناسب صندلی‌ها در مدارس

معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، در پی بازگشایی مدارس که از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود و در راستای حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان، دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس با عنوان «بازگشایی مدارس در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی» تهیه شده در وزارت بهداشت را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

بر این اساس ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها باید گزارشی از اقدامات انجام شده به کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال کنند.

این دستورالعمل، بازگشایی مدارس را منوط به شروطی از جمله ضدعفونی تمام سطوحی که در تماس با دانش‌آموزان است، تأمین صابون مایع و محلول‌های ضدعفونی، امکان فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌ها و سالن‌های مدارس، اطلاع‌رسانی به معلمان و دانش‌آموزان در جهت رعایت احتیاط‌های لازم و ثبت دوره‌ای وضعیت سلامت دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان با استفاده از امکانات غربالگری کرده است.

همچنین رعایت اصول پایه، غربالگری و بیماریابی، اطلاع‌رسانی به والدین در مورد کودکان، رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، لغو تمام برنامه‌های فوق برنامه، آموزش سلامت فردی و عمومی، تعطیلی پایگاه‌های تغذیه‌ای دانش‌آموزان، کنترل سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس از لحاظ بهداشتی، و … از جمله مورد ذکر شده در این دستورالعمل است.

X